LiPo

Jsme LiPo – Lidi Podpory pro rovery 8. střediska

Jsme tu pro ty z vás, kteří cítí, že jim dochází dech, cítí se přehlceni a bez energie. Nebo pro ty, které zapojení do skautské činnosti už delší dobu víc štve, než těší.

Všichni máme skautskou zkušenost i zkušenost s náročným obdobím, které více či méně odpovídá syndromu vyhoření.

Můžeme nabídnout přátelský pokec, ucho k vyslechnutí, pohled na situaci z odstupu a pomocnou ruku při rozklíčování problému. Společně se pak můžeme pokusit najít cestu, kudy z toho ven. 🙂

V tuto chvíli může pomoc vypadat takto (nebo jinak, záleží na domluvě):

1. setkání s popovídáním (viz výše) – prostor pro změnu a vykročení na cestu vzhůru, v případě nutnosti je možné dočasné odlehčení skautských úkolů po konzultaci s oddílovou radou (3 týdny)
  2. setkání znovu po 3 týdnech – aktualizace situace, kam se vyvíjí, co funguje, co nefunguje, případně povídání o znovuzapojení v oddíle
  3. případná další spolupráce podle potřeby nebo nasměrování na psychologa (na pojišťovnu)

V tuto chvíli máme LiPa čtyři:

Pokud nevíš, koho si vybrat, můžeš nás kontaktovat pomocí formuláře níže a někdo z nás už se ti v nejbližších dnech ozve. 😉

Není-li ti zrovna hej,
na vyhoření nečekej! 🙂