Vznikli jsme na počátku roku 2015 sloučením 4. kmene Orinoko a 1. kmene rangers, proto naše číslo kmene 14 odkazuje k oběma předchozím kmenů.

Jsme parta již trochu odrostlejších skautů a skautek, tedy roverů a roverek, kteří už prošli nejedním táborem a společně zažili mnohá dobrodružství, a dále se rádi potkáváme a chceme prožívat společné chvíle. Někteří z nás působí v oddílech mladších členů jako vedoucí, jiní vypomáhají ve středisku a další se alespoň rádi chtějí jednou za čas potkat. Akce máme pravidelné i nepravidelné, je to především na nás, co chceme a budeme dělat. Jedno je však jisté, rover je poutníkem, a tak jsme volání k tomu, abychom sloužili a zároveň putovali, nezůstávili jen přikování k místu, znudění a zlenivělí, chceme nadále objevovat a radovat se z nových obzorů i překonaných hranic:-)

Kluci se nejčastějí scházejí na Polívkově 29 v tzv. Doupěti, holky zas v klubovně skautek na Purkyňově 6 za nádražím.

Nadcházející akce

Junák - český skaut, středisko Vládi Tylšara Olomouc, z. s.
Mozartova 234/29, 779 00 Olomouc | IČ: 62335570 | č. ú.: 2800789803 / 2010 (transparentní účet) | 8.stredisko@skaut.cz